GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Fruktservis 9579352
*
nr 957 9352
Fruktservis
11 del, Gefle, "Christina"
Kondition: slitage
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 april 2015
kl 19:04:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/4 09:20:43
1
Vinnande bud
22/4 19:37:24
1
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: assiett assietter dessertservis desserttallrik desserttallrikar efterrättstallrik efterrättstallrikar fruktservis gefle svensk keramik svenska keramiker
-
7158 Kaffeservis
Rosenthal, 27 del
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:19
-
8295 Servisdelar
18 delar
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:30
-
7219 Servisdelar
Rosenthal, 23 delar
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:59
-
8304 Tallrikar
12 st, Rörstrand, Hertha Bengtson (1917-1993), Sve..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:03
-
8081 Te/kaffegods
23 delar, Gefle, vinranka
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:19
*
Fruktservis
Kondition: slitage
nr 957 9352
Fruktservis
11 del, Gefle, "Christina"
Kondition: slitage
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 april 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/4 09:20:43 | 1 | Vinnande bud |
| 22/4 19:37:24 | 1 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: assiett assietter dessertservis desserttallrik desserttallrikar efterrättstallrik efterrättstallrikar fruktservis gefle svensk keramik svenska keramiker
-
7158 Kaffeservis
Rosenthal, 27 del
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:19 -
8295 Servisdelar
18 delar
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:30 -
7219 Servisdelar
Rosenthal, 23 delar
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:59
-
8304 Tallrikar
12 st, Rörstrand, Hertha Bengtson (1917-1993), Sve..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:03 -
8081 Te/kaffegods
23 delar, Gefle, vinranka
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:19



